Wykład / Lecture

Wykład był o dysforii. I chciałem tu, właśnie w tym miejscu za niego podziękować.
Chciałem za niego podziękować w imieniu pewnego mojego znajomego, który dawno-dawno temu zaczął czuć że tak naprawdę nie cierpi, tak szczerze serdecznie nie cierpi swojej płci. I ze tak najchętniej nie chciał by mieć żadnej. Pogadał nawet o tym wtedy z psychologiem. Od psychologa usłyszał długi monolog: że NIE WOLNO tak czuć, że TAKICH to się leczy, a przede wszystkim na oddziale zamkniętym. Potem, po paru latach odważył się porozmawiać o tym z innym psychologiem – ale usłyszał że skoro nosi spodnie i podobają mu się dziewczyny, to przecież wszystko z nim OK.
Chciałem też podziękować w imieniu dzieciaków, które może dzięki temu wykładowi tego wszystkiego nie usłyszą. A może nawet usłyszą, wypowiedziane dobrze i fachowo, co „z tym fantem zrobić”? {Zaakceptować na przykład, czy coś?)


The lecture was about dysphoria. And I wanted to thank here, in this very place, for it.
I wanted to thank for it on behalf of one of my acquaintances, who a long time ago started to feel that he really hates, sincerely hates his gender. And that he would love to have none. He even talked to a psychologist about it at the time. The psychologist gave him a long monologue: that he MUST NOT feel this way, that such people should be treated, especially in closed asylum.
Later, after a few years, he dared to talk about it with another psychologist, but he was told that since he wears pants and he likes girls, everything is OK with him.

I would also like to thank you on behalf of the kids who, maybe thanks to this lecture, will not hear all this. Or maybe they will even hear, said well and professionally, what „to do about it”? {Accept it, for example, or something?)


Keep warm my beautiful beasts 🥃🥂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.