Konferencja Suwałki

Dziś konfekcja w Suwałkach. Nasza, rodzima 🙂

Muszę powiedzieć – super jest 😍

Tematyka mega kontrowersyjna 👍 Nie wiem na ile mój własny, o roli pasji w życiu osób w spektrum (z resztą tradycyjnie swojego wykładu nie oceniam. Mogę obiecać tyle że gdy skończy się cykl konferencyjny, wrzucę go tu na bloga)

…ale za to później… 😊

Jacek Dobiała, wykład o metodach badań naukowych, badań medycznych, o altmedzie – mega! Jestem przekonany że przynajmniej parę osób się obraziła, ale cóż.. tak to jest jak się truje dzieci i/lub daje kasę oszustom, a potem pojawia się dysonans poznawczy 😝
Na dysonans poznawczy polecam leczenie https://youtu.be/mL1WZGHkUFE

Ewa Dobiała, wykład o seksualności – mega! Obawiam się że znowu kontrowersje, bo w naszym cofającym się szybko do średniowiecza kraju to TABU, a to przecież niesamowicie ważny temat. Mam nadzieję że przynajmniej paru osobom oczy się otworzą. 

Kosma Moczek, wykład o partnerstwie. I tak naprawdę – również o samoświadomości.  Kosma, ty wiesz chopie jak bardzo lubię słuchać. Pewnie dlatego że nasz doświadczenia są tak różne,  co daje mi wgląd i inną perspektywę. I pozwala mi spojrzeć na siebie z innego kąta, co jest niesamowicie ważne – właśnie w budowaniu samoświadomości

Joanna Ławicka, wykład o budowaniu tożsamości w ASD. Nasza niezastąpiona Pani Doktor tradycyjnie zaorała system! 
Wykład o tym jak tożsamość powinna się budować, a jak – u bardzo, bardzo wielu dzieci rozwijających się w spektrum autyzmu jest okrutnie, brutalnie niszczona. Nie nie przez „ZUY ałtyzm” – przez otoczenie! 
Muszę przyznać że wykład bardzo mnie poruszył… i uświadomił, że mimo zdawało by się cholernego pecha, kłopotów, braków… jednak muszę przyznać że przynajmniej w pewnym stopniu miałem szczęście – a to dlatego że jakoś mi się udało tą moją niezależną niezależność, świadomość i tożsamość zbudować… To jak nic efekt Magii Chaosu 😆 i wychowania z kluczem na szyi, a nie pod wirnikiem helikopterowej mamusi przy której nadzorze Wielki Brat z Orwella odpada we wstępnych eliminacjach za nie radzenie sobie z kontrolą.

Jeszcze jedno chcę powiedzieć

Droga Ekipo Jasnej Strony!  Każde spotkanie z wami to dla mnie wielka przyjemność, radość, i – wierzcie lub nie – zawsze wielki wgląd i krok naprzód, od samopoznania i składania się do bardziej funkcjonalnej gromadki. Taka intensywna psychoterapia live 😉 

Tak że pamiętajcie: Amigos, mi casa es su casa! 
I kurcze naprawdę muszę pokombinować jak by tu się dało częściej spotykać 🙂  

Najbliższe plany: szkolenie z diagnostyki w Poznaniu (jak ja tam właściwie dojadę, oto jest pytanie?)

A potem się zobaczy
Stay tuned 🐱

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.